Błędy popełniane przy czyszczeniu

Meble lakierowane można czyścić środkiem do czyszczenia mebli

Prawda jest taka, że nie. I to nie przy użyciu talku. Najlepszym sposobem na czyszczenie mebli lakierowanych jest użycie odrobiny mleka na szmatce. Powoli wytrzyj fronty mebli. Następnie dobrze wysusz szmatką, a meble odzyskają swój blask.

Drewno wygląda lepiej dzięki specjalnemu środkowi czyszczącemu.

Właściwie najlepszym sposobem na czyszczenie drewna jest lekko wilgotna szmatka i neutralne mydło. Nie mniej, nie więcej. Kluczem jest, aby nie zamoczyć zbytnio szmatki i przecierać ją zgodnie z kierunkiem włókien. Aby przywrócić połysk najdelikatniejszym lakierom, można za pomocą gąbki nałożyć mieszankę alkoholu, oleju lnianego i cytryny. Następnie należy osuszyć powierzchnię szmatką i wypolerować irchą.

Wyczyść ekran komputera środkiem do czyszczenia szkła.

Nie, nigdy! Unikaj stosowania środków do czyszczenia szkła lub produktów zawierających alkohol, aceton, amoniak lub inne substancje ścierne. Ekrany LED, LCD i plazmowe są bardzo delikatne. Lepiej jest użyć konkretnego produktu do ekranów. Nanieś go na ściereczkę z mikrofibry (nigdy bezpośrednio na ekran), delikatnie przetrzyj powierzchnię w kółko. Nie naciskaj zbyt mocno, a jeśli odciski palców nie znikają, nanieś więcej płynu na szmatkę i przetrzyj ponownie, aż znikną.

Połówki cytryny w zmywarce do naczyń

Jeśli używasz cytryny jako metody polerowania naczyń po włożeniu ich do zmywarki, z przykrością musimy ci powiedzieć, że to nie działa. Właściwości połowy cytryny ledwie zrobią cokolwiek w pełnym cyklu zmywarki. Użyj konkretnego produktu, a zobaczysz, jak twoje szklane naczynia znów będą błyszczeć.

Moczenie ubrań w słonej wodzie w celu zachowania kolorów

Tak, można użyć soli do mycia ubrań, aby nie straciły koloru, ale nie należy trzymać ich zanurzonych na dłużej niż godzinę, ponieważ sól rujnuje tkaniny. Nieuniknione jest również to, że odzież traci na intensywności im więcej razy ją pierzesz. Ideałem jest używanie delikatnych programów i unikanie prania w nadmiarze i kiedy nie jest to konieczne.

Dobre płyny do zmywania mogą zaoszczędzić Ci wiele czasu. Skuteczne przeciwdziałanie brudowi to klucz do pozbycia się przypaleń, zabrudzeń i tłuszczu, który osadził się na naczyniach. Ten i inny asortyment znajdziesz na stronie voigt.pl