Porady jak usunąć plamy z potu na koszulkach

Plamy na ubraniach mogą być bardzo nieestetyczne i sprawiać wrażenie braku higieny. Mogą one nawet zniszczyć ubranie, do tego stopnia, że nie będzie się nadawało do użytku. Plamy z potu są najbardziej powszechne i wbrew pozorom bardzo często pojawiają się na naszej codziennej odzieży. Są one zwykle obecne na koszulkach, więc wiedząc, jak usunąć plamy potu na koszulkach, można je uratować.

Porady jak usunąć plamy z potu na koszulkach

Wybielanie za pomocą białego octu

Biały ocet jest bardzo polecanym produktem do delikatnej odzieży. Wynika to z faktu, że nie zawiera toksycznych substancji, które mogą zniszczyć ubrania, a także ma działanie dezynfekujące. Ponadto biały ocet jest w stanie nie tylko usunąć plamę, ale także wyeliminować zapach i nadać pewną miękkość tkaninom. Wystarczy namoczyć ubranie przez 15 minut w wodzie z połową filiżanki białego octu przed wypraniem i wysuszeniem na słońcu.

Soda oczyszczona na tłuszcz i zapachy

Soda oczyszczona jest jednym z najskuteczniejszych środków na tłuszcz i nieprzyjemne zapachy, a także zwiększa ona skuteczność detergentu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest zastosowanie jej razem z wodą utlenioną: wymieszaj 2 łyżki sody oczyszczonej i pół szklanki wody utlenionej i nałóż na plamę. Wystarczy delikatnie wetrzeć i pozostawić przed tradycyjnym praniem aby uzyskać wyjątkowy efekt.

Nadtlenek wodoru na zaschnięte plamy

Nadtlenek wodoru jest dobrze znanym środkiem, który pomaga wybielić ubrania. W tym konkretnym przypadku jest to idealne rozwiązanie dla białych ubrań z plamami potu, które mają suchy i żółtawy wygląd. Wystarczy pocierać miękką szczotką i pozostawić na 15 minut, aby zadziałać na plamę. Istnieją setki produktów chemicznych przeciwko plamom, ale należy z nimi uważać, ponieważ wiele z nich jest dość agresywnych i może uszkodzić tkaniny.

Sól, najmniej znany środek

Jest to chyba jeden z najrzadziej stosowanych środków zaradczych, choć również dość skuteczny. Istnieje kilka technik, które wykorzystują sól, aby pomóc Ci usunąć plamy potu z koszulek.

  • Pierwsza technika polega na zmieszaniu 2 łyżek soli z połową filiżanki alkoholu i pocieraniu plamy, pozostawiając ją na 30 minut. Jeśli plama jest agresywna, proces można powtórzyć kilka razy.
  • Druga technika polega na namoczeniu koszulki, aby ją zwilżyć, a następnie nałożenie na plamę soli i pozostawienie jej do działania na 15 minut. Po tym czasie delikatnie przetrzyj plamę i wypierz ubranie jak zwykle.

Pamiętaj jednak, że z nadmierną potliwością można walczyć, a tym samym ograniczyć powstawanie plam z potu. Jak walczyć z potem? Odpowiedź w linku.