Ręczne pranie delikatnych tkanin

Większość z nas ma w swojej garderobie „perełki” o które szczególnie należy dbać podczas prania. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie stanowi to wielkiego problemu, gdyż niektóre z nowoczesnych pralek automatycznych zapewniają bezstresowe pranie delikatnych tkanin. Specjalne programy oznaczone są symbolem piórka i w sumie wszystko jest pod kontrolą, bo przecież producent pralki wie co oferuje konsumentowi. Tak więc w większości sprawdza się pranie tkanin delikatnych w automatycznej pralce.
Jednak, jeśli na metce umieszczonej na ubraniu znajduje się informacja, że dany produkt należy prać ręcznie, to nie wrzucajmy takiego ubrania do pralki. Wiadomo, że będziemy musieli zainwestować więcej czasu w pranie ręczne, ale z pewnością efekt prania nie zafunduje nam niemiłej i nieprzyjemnej niespodzianki.

Co to jest pralko-suszarka? Plusy i minusy

Ważny jest również dobór środków piorących, które mają ogromny wpływ na jakość naszego ubrania. Tak więc czytajmy dokładnie dane dotyczące proszku, którego zamierzamy użyć do prania ręcznego. Jeżeli bardzo zależy nam na danej rzeczy, której chcemy przywrócić świeżość i obawiamy się niekorzystnego wpływu detergentów, to sięgnijmy po płatki mydlane. Możemy również przygotować je samodzielnie ścierając na tarce kostkę mydła. Doskonale sprawdza się w takim przypadku mydło szare.

One thought on “Ręczne pranie delikatnych tkanin

Dodaj komentarz