Co to jest pralko-suszarka? Plusy i minusy

Co to jest pralko-suszarka? Plusy i minusy

Pojawia się coraz więcej urządzeń AGD, które łączą funkcje, ułatwiają życie i oszczędzają miejsce. Jednym z przykładów jest pralko-suszarka. Są to urządzenia hybrydowe, które łączą w sobie pralkę i suszarkę w jednym urządzeniu, co czyni je doskonałym sprzymierzeńcem dla małych domów położonych w obszarach o dużej wilgotności.

Urządzenia te najpierw piorą ubrania, a następnie wykorzystują parę do ich wysuszenia. W rzeczywistości stają się one coraz bardziej wydajne. Wyposażone są w pompę ciepła, która umożliwia specjalne suszenie przez skraplacz i chłodzenie przez parownik, co daje do 3 razy bardziej optymalną wydajność suszenia.

Zalety pralko-suszarek

Oszczędzają miejsce, dając możliwość zrezygnowania z jednego z urządzeń.

Jest to gadżet, który nie tylko zajmuje mało miejsca, ale również pozwala zaoszczędzić sporo czasu. W rzeczywistości jej wielką zaletą jest to, że można ją zaprogramować tak, aby najpierw prała ubrania, a następnie je suszyła, bez konieczności opróżniania jednej z nich i wkładania ubrań do drugiej. Będziesz mógł prać i suszyć swoje ubrania w jednym cyklu i z najlepszymi rezultatami.

Pralko-suszarki mogą być używane do jednej lub drugiej funkcji. To znaczy, że można je zaprogramować tak, aby pracowały albo jako pralka, albo jako suszarka bębnowa.

Wady pralko-suszarek

Suszarki bębnowe mają mniejszą ładowność w przypadku suszenia niż w przypadku prania. Na przykład model z 6-kilogramowym wsadem bębna w cyklu prania pozwala na załadowanie tylko 4 kg w cyklu suszenia.

Inną wadą pralko-suszarek jest ich zużycie energii, ponieważ połączenie obu funkcji oznacza, że zużycie jest wyższe, choć stają się one coraz bardziej wydajne.

Ich cena końcowa, uwarunkowana jest zarówno obciążeniem jak i wydajnością, która również będzie wzrastać im więcej funkcji posiadają i im bardziej są wydajne.

Programy suszenia są dłuższe niż w tradycyjnych suszarkach.

Jak wybrać pralko-suszarkę?

Obroty: należy pamiętać, że im więcej obrotów ma urządzenie, tym mniej czasu zajmie jego praca, ale tym więcej hałasu będzie wytwarzać. Jeśli zastanawiasz się, która pralko-suszarka jest najcichsza, przed podjęciem decyzji sprawdź jej prędkość.

Ocena energetyczna: Chociaż suszarki są znane dla ich wysokiego zużycia energii, nowe modele stają się coraz bardziej wydajne.

Dodatkowe funkcje: istnieją pralko-suszarki, które mają więcej programów, a nawet możliwość sterowania przez Wi-Fi, co podnosi ich cenę.

Wbudowane lub wolnostojące pralko-suszarki. Te do zabudowy to takie, które są przystosowane do montażu wewnątrz szaf, dzięki czemu można je zabudować panelami. Z drugiej strony, wolnostojące mogą być umieszczone w dowolnym miejscu.